Roblox Hesap Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

3
305
roblox hesap kurtarma işlemi

Roblox hesap kurtarma işlemi yakın zamanda çokça merak edildi ve biz de bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırma sonucu bulduğumuz sonuçları sizlere bu yazıda gösterdik. Hesabınızı nasıl güvende tutabilirsiniz konusuna da değindik.

Roblox Nedir?

Roblox kullanıcıların kendi oyunlarını tasarlayabilme ve farklı oyuncuların tasarladığı oyunları oynayabilme özelliği sunan çevrimiçi bir platformdur. Çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMOG) oyunu ve oyun oluşturma sistemidir. Roblox, oyuncuların tescilli oyun oluşturma motoru olan Roblox Studio‘yu kullanarak kendi oyunlarını oluşturmalarına olanak sağlar. Roblox’un beta sürümü 2004 yılında DynaBlocks adıyla David Baszucki ve Erik Cassel tarafından oluşturulmuştur. 2005 yılında isim değişikliği kararı alıp oyunun adını Roblox olarak belirlemişlerdir.

roblox hesap kurtarma nasıl yapılır
Oyunumuz Roblox ismiyle 1 Eylül 2006 yılında tam sürüm olarak duyurulmuştur

2007 yılında sunucu geliştirmeleriyle beraber Builder Club adlı ücretli üyelik açıldı. 2019 yılında ise bu üyeliğin adı Roblox Premium olarak değiştirildi. 2013’te Roblox, geliştiricilerin oyunlarından kazandıkları sanal para birimi olan Robux‘u gerçek dünya para birimlerine dönüştürmelerine olanak tanıyan “Geliştirici Değişimi” programını yayınladı. 2016’da 10 milyondan fazla Roblox oyununu içeren Oculus Rift için Roblox VR piyasaya sürüldü. Aynı zamanda oyun 2004’ten beridir kullandığı web sürümünün yanında Windows 10 ile uyumlu bağımsız uygulamasını da yayınladı.

Roblox Hesap Kurtarma İşlemi

Roblox Hesap kurtarma işlemi sayesinde çoğu oyuncu çalınan veya şifresini unuttuğu hesaplarına geri kavuşuyorlar. Öncelikle Google’a girip Roblox şifremi unuttum yazıp Roblox’un kendi sayfasına giriş yapıyoruz. Hesabınıza giriş yapmaya çalışın ve gelen şifre yanlış uyarısına tamam diyerek şifremi unuttuma basın. Bu kısımda sizden bir mail isteyecek bu mail hesabı oluştururken kuallandığın mail adresi olmalı. Mail adresini girdikten sonra o maile şifre sıfırlama linki gelecek ve gelen linkten şifrenizi sıfırlama işlemini kolayca yapabileceksiniz.

Roblox Hesabı Güvende Tutma

Bunun için İki Aşamalı Hesap Doğrulama yapmanız gerekmektedir. Çok kolay olan bu işlem için internet sitesi üzerinden hesabınıza girin ve ayarlar kısmına gelin. Hesap Bilgileri kısmından telefon numarası ve e-posta ekleyerek iki aşamalı hesap doğrulamasını aktif ederek hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Aynı zamanda CS GO Map Kodları hakkında yazdığımız yazıya da göz atabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here