Valorant Sova Ajanı Özellikleri Nelerdir?

0
147
valorant sova karakter rehberi

Valorant Sova ajanı özellikleri nelerdir? Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan LoL yani League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in merakla beklenen Valorant oyunu erişime açıldığından beri büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Valorant’ın karakterleri ve özellikleri bir hayli merak konusu. Valorant Sova karakterinin özelliklerini sizler için araştırdık.

Keşif Oku(E)

Rakibinizin konumu hakkında önemli bilgiye sahip olma şansını elde etmenizi sağlayan Keşif Oku yeteneği attığınız alandaki oyuncuların yerlerini gösterir. Oku atmadan önce mouse ile bir kere sağ tık yapmanız okun 1 kere, 2 kere sağ tık yapmanız okun 2 kere sekmesini sağlar. 3 kez sağ tık yapmanız okun sekme yapmasını engeller. Attığınız oku karşı takım veya karşı takımın attığı oku siz ona sıkarak kırabilir ve görevini yapmasını engelleyebilirsiniz.

  • Masraf: Ücretsiz
  • Yük: 3

Şok Oku(Q)

Şok oku gittiği yerde oluşturduğu etki alanı sayesinde rakibinize hasar verir. Bu yetenekte sol tık ile okun ne kadar hızlı hedefe gideceğini ayarlayabilir, sağ tık ile de sekmesini istiyorsanız tıklayarak istediğiniz gibi fırlatabilirsiniz. Mouse kullanımı Keşif Oku ile aynıdır. Bu sefer gelen oku kıramaz ve görevini yapmasını engelleyemezsiniz.

  • Masraf: 100 Kredi
  • Yük: 2

Valorant sova inceleme

Baykuş Drone(C)

Bu yetenek ile dronu kontrol ederek haritayı keşfe çıkarak düşmanlarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Rakip takım dronu vurduğu zaman birkaç saniyeliğine de olsa yerlerini görürsünüz. Dronu kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus dronu kullanırken karakterinizi kontrol edemeyeceksiniz, sabit kalacaksınız. Bu nedenle ilk önce güvenli bir yere geçip gizlenin. Dronu kullanmak için ‘w’ tuşuna basılı tutup mouse ile yön veriyorsunuz. Karşı takımdan bir oyuncu gördüğünüz zaman ortadaki cross’a denk getirip sol tık ile takip oku atabilir ve oyuncu o oku kendi üzerinden çıkartana kadar oyuncunun yerini belli bir süre görebilirsiniz.

  • Masraf: 300
  • Yük: 1

Acının Hiddet(X)

Haritadaki nesnelerin içinden geçerek rakibinize hasar veren güçlü bir enerji alanı fırlatırsınız. Belli bir süresi olan Ulti’yi 3 kere kullanabilecek kadar süreniz bulunmaktadır. Bu özelliği kullanmadan önce rakibin yerini bilmek size büyük avantaj kazandıracak ve düşmanınızı kızartmanızı kolaylaştıracaktır. Keşif oku ile birlikte kullanmak büyük bir avantaj kazandıracaktır.

  • Masraf: 7 Ulti Puanı
  • Yük: 1

Ayrıca Valorant Viper için yapmış olduğumuz rehberimize de göz atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here