Titanfall 2 Oyunu Hakkında Detaylı İnceleme!

0
107
Titanfall 2

Titanfall 2 gerçek oyuncuların daha çok bileceği bu oyun hakkında genel bir bilgilendirme yaptık. Daha sonra ise oyunun yapım sürecinin nasıl gerçekleştirildiği hakkında önemli bilgiler verdik. En son olarak yapılan yorum ve incelemeleri yaptık. Ayrıca oyun hakkında devam etme durumlarını anlattık.

Titanfall 2 Hakkında Genel Bilgi

Günümüzde daha çok Apex gibi online (çevrimiçi çoklu oyunculu) oyunlar ile bilinen Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş bu oyun ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. Serinin ilk oyunu olan Titanfall oyununun devamı niteliğini taşımaktadır. Windows, PS 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya sürülmüştü. Source oyun motoru ile tasarlanan bu oyun serinin eski oyununa göre daha fazla ilgi görmüş ve beğenilmiş. Yapımcısı ise Drew McCoy olarak bilinmektedir. Yayıncısı olarak EA yani Electronic Arts görev üstlenmiştir. Elbette EA firmasının bulunduğu oyunlara bir etkisi olduğu gibi bu oyuna bir etkisi olmuş.

Titanfall 2

Yapım Süreci

İlk olarak yaparken diğer FPP shooter tarzı oyunların önüne geçmek için biraz farklı mekanikler oluşturmuşlar. Mesela bunlardan en önemli olanları sizin binip kullanabildiğiniz Titanlar yani dev robotlar. Ancak bu robotlar diğer oyunlarda bulunan robotlar gibi hantal değiller. Ayrıca yaparken EA firmasının multiplayer yani çoklu oyunculu oyun yapma sevdası sebebiyle kısa bir hikaye ekleme imkanları olmuş. Bu hikaye yaklaşık 6 saat sürmektedir ve EA’in yaptığı bu baskı nedeniyle oyuna yeterli ilgi gelmemiştir. Ancak Apex Legends oyunu ile karşılaştırınca yapısının benzediğini fark edebilirsiniz. Çıkış tarihi olarak yapımda belli iken EA, BattleField serisini hemen çıkarmak için Titanfall 2 ile aynı vakitte çıkardı ve bu satış oranlarını oldukça azalttı. Bu arada bizim sponsor olduğumuz Türk yapımı Dudy Dude oyunu hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum bir bakın derim.

Yorumlar ve İncelemeler

Oyun genel anlamda FPS oyuncuları tarafından beğenildi ve bu işi gerçekten iyi başarmış oyunlardan biri oldu. Titan sisteminde yaptığı güzel kontrol sistemi ve verdiği his ile gayet başarılı bir yapı kattı. Tabi bir de oyun içerisinde bulunan atmosferi ve yapıda bulunan canlılığı nefis ayarladıkları için beğenildi. Ancak bir satın hatasına kurban olarak gitti diyebiliriz. Bu tarz oyun hikayeleri istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here