Valorant Bind Haritası Oynanış Taktikleri!

0
159
valorant bind haritası

Valorant, Riot Games’in yeni gözdesi olan Compatative tarzı ve yakın zamanda çıkmış olan oyundur. Oyunda 4 adet harita bulunmakta ve her mapin kendi özgü oynanış sistemi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Valorant Bind haritası için oynanış taktikleri vereceğiz. Aynı zamanda Split haritası için yazmış olduğum rehber yazımıza da göz atabilirsiniz.

Valorant Bind Haritası

Valorant haritaları arasında en hızlı oyunun döndüğü ve biraz da karmaşık bir yapıya sahip olan bu harita oyuncular tarafından oldukça sevilmekte. Bildiğiniz üzere Valorant’ta 4 adet harita bulunmakta. Bunlar Bind, Haven, Ascent ve Split adlı haritalar. Bindharitası 2 adet Savunma/Saldırı bölümünden oluşan diğer haritalara oranla daha karmaşık bir harita olduğu için birçok oyuncu oynamakta zorlanmakta. Bu harita da en iyi şekilde oynayabilmeniz için sizlere belli başlı taktikler vereceğiz.

 valorant bind haritası yer isimleri

 

Bind Haritası Oynanış Taktikleri

Bu harita da oyuncuların dikkat etmesi gereken birçok şey bulunmakta. Bildiğiniz gibi Valorant’ın tek teleport bulunan haritası Bind’dır. Teleportlardan yararlanarak bu haritada dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde:

  • A savunucuları dikkat edilmesi gereken en önemli şey hamamdan gelecek oyuncuların Sage yardımı ile Spike kurma alanının çok az bir kısmının kapatılıp Spike’ı hızlı bir şekilde kurup öndeki savunucuları etkisiz hale getirebilecek olmalarıdır. Bunun için Hamam bölgesinden gelen oyunculara dikkat edilmesi gerekmekte. Bu maddede aynı zamanda saldıran taraf için de güzel bir taktik vermiş bulunmaktayız.
  • A savunucularının dikkat etmesi gereken diğer bir husus ise şudur: A Kısa bölgesinden gelen oyuncuların hızlı bir şekilde teleporttan geçip B dönebilecek olmalarıdır. Oyuncuları tutabildiğiniz yere kadar tutmalı ve kesin olarak A gireceklerine emin olduktan sonra B’deki arkadaşlarınızı çağırmalısınız. Çünkü B boş kaldığı zaman saldıranlar hızlı bir rotate ile B’ye rahatlıkla girebilirler.
  • B savunucularının işleri A’ya göre nispeten daha kolay saldıranlar gelişi çok uzaktan da görülebilmekte ve duyulabilmekte. B arkasından ve B uzundan tutan iki savunucu rahatlıkla karşı takımın B’ye girmelerini engelleyebilir.

Valorant Bind Haritası için söyleyeceklerimiz bu kadardı. Umarız başka harita ve oyun rehberlerinde tekrar görüşürüz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here