Valorant Neden Açılmıyor? Valorant Giremiyorum Sorunu!

0
177
Valorant Neden Açılmıyor

Valorant oyuncuları tarafından birçok konu hakkında sorunlar ve hatalar bahsedildi. İnsanlar ilk olarak internette çözümler aradı. Daha sonra ise Riot yetkililerine e-posta veya sosyal medya üzerinden haber ulaştırmaya çalıştılar. Biz de bu sorunlardan biri olan “Valorant Neden Açılmıyor?” sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Belli başlı çözüm yollarını sizlere önerdik. Umarım sorununuza çare olabiliriz.

Valorant Neden Açılmıyor?

İlk olarak size mantıklı bir anlatım yapmak için oyunun açılmama sebeplerinden başlayarak anlatacağım. Devam kısımlarda ise çözümlere ve farklı çözüm yöntemlerine değineceğiz. Yazımızda bu sorunların neden kaynaklandığını ve bu sorunu Riot Games çözmesi gerekiyorsa yapmamız gereken hamleleri sizler için açıkladık. Genel anlamda çoğu hata oyun dosyaları ile alakalı olabiliyor. Eksik bir dosya olduğu zaman oyun açılmıyor ya da bir süre sonra kapanıyor. Diğer bir sorun ise sistemsel eksiklerden dolayı oluyor. Mesela sizin bir oyunu kaldırabilecek sisteminiz olmayabilir veya sistemde bir parça bozulmuş, okunamıyor olma ihtimali var. İnsanların çok yaşadığı diğer sorun ise Riot Vanguard ile alakalı olan sorunlar olarak sınıflandırılıyor. Bazı zaman ise ekran kartından kaynaklanan sorunlar oluyor. Şimdi kısım olarak çözümlere geçelim.

Valorant Neden Açılmıyor

Sorunların Çözümleri

Oyun dosyaları ile alakalı olan sorunlar oldukça basit olan sorunlardandır. Bunun için yapmanız gereken şey dosyaları doğrulamak ya da oyunu silip yeniden yüklemek olacaktır. Sistemsel sorunları ise çözmek uğraştırabilir. Bunlar için bir adet donanım tarayıcı uygulama indirmek veya bilgisayar BIOS yazılımından kontrol etmelisiniz. Eğer yeterli gelmediyse anakartın üzerinde bulunan pinler üzerinde sorun olabilir. Ancak sistem yetersiz geliyorsa kendi sisteminiz ve gerekli sistem düzeyini karşılaştırın. Riot Vanguard sorunları ise bilgisayarı yeniden başlatıp tüm izinleri vermenize bağlı oluyor. İzin derken PC açılırken başlatılma ve virüs programlarına izin verme tarzı önemli izinleri yapmanız gerekiyor. Ekran kartı sorunlarını ise kullanılan ekran kartı yazılımı güncellenmesi veya silinip yeniden yüklenmesi ile çözülebilir.

Riot Sorunlarına Çözüm

Eğer karşınıza bir bug yani yazılım hatası çıkarsa genelde oyun yazılımı ile alakalı olacağı için buna göre ilk olarak Riot ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu sorunları Riot firmasının iletişim kısmında e-posta ile atıp ya da sosyal medyada hata resmi atıp Riot firmasını etiketlemek olabilir. Gündeme taşınmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca Riot istemcisi yeniden başlatma hakkında olan yazımıza bir bakın derim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here