Valorant Sage Ajanı Özellikleri Nelerdir?

0
126
valorant sage karakter rehberi

Valorant Sage özellikleri nelerdir? Yeni çıkmış olmasına rağmen büyük ilgi gören Valorant açık betaya geçiş yaptı ve oyuncular karakterler hakkında her şeyi merak ediyor. Bu yazımızda size Sage karakterinin özelliklerini, skillerini ve daha fazlasını göstereceğiz.

Healing Orb(E)

Valorant Sage için bu yeteneği karakteristik yetenek olarak belirlemiş. Her raunt başı sahip olduğumuz ve kullanmak için herhangi bir ödeme yapmamızın gerekmediği Healing Orb, kendimize ya da takım arkadaşımıza can vermemize yarıyor. Can seviyesi ne olursa olsun, bu yeteneği kullandığınız her kimse full cana ulaşıyor.

  • Masraf: Ücretsiz
  • Yük: 3

Barrier Orb(C)

Sage, Barrier Orb’u kullanarak geniş ve uzun bir buzdan duvar oluşturur. Rakip tarafından kırılmadığı takdirde uzun süre erimeyen duvar, düşmanın saldıracağı bir koridoru tamamen kapatabiliyor ve onları farklı bir yol bulmaya sürüklüyor.

  • Masraf: 300 kredi
  • Yük: 1

valorant sage inceleme

Slow Orb(Q)

Sage bir orb kullanarak, orb’un düştüğü yerde büyük bir yavaşlatma alanı oluşturur. Bu alanın üzerinde yürüyen, zıplayan ya da uçan her düşman yüksek miktarda yavaşlatılır. Eğer düşmanlar bu zeminin üzerinde koşmaya çalışırsa, ses çıkartır ve yerini belli eder. Slow Orb, Sage’in satın aldığı yetenekler arasında en ucuzu ve raunt başı en fazla 2 adet satın alınabiliyor. Sage’in en büyük özelliği, takımına çok fazla alan kontrolü sağlaması ve Q yeteneği bunu sağlamasında büyük etken.

  • Masraf: 100
  • Yük: 2

Resurrection(X)

Geldik karakterimizin son ve en önemli yeteneğine. Ulti yeteneği olarak adlandırılan Resurrection, ölü bir takım arkadaşınızı yeniden canlandırmanızı sağlıyor. Yeniden hayata dönen takım arkadaşınız, full can ile fakat kalkansız bir şekilde raunta devam edebiliyor. Yeteneği kullandığınız yere dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer takım arkadaşınızı canlandırdığınız yerde rakip varsa, arkadaşınızın tekrar ölmesi işten bile değil.

  • Masraf: 7 Ulti Puanı
  • Yük: 1

Ulti’yi kullanırken yapılacak en güzel taktik ölmüş takım arkadaşınızı yeniden canlandırarak yem yapabilirsiniz. Arkadaşınız bir yerde öldü ve rakibin hala orada bir yerlerde olduğunu biliyorsunuz. Takım arkadaşınızı canlandırdığınızda, düşmana hem bir bildirim hem de ses gidecek. Bunu gören ve duyan rakip, hemen canlandırdığınız arkadaşınızı henüz o daha silahını eline almadan öldürmeye çalışacaktır. Fakat siz bunu zaten biliyordunuz ve rakibin gelmesi için pozisyon almıştınız. Sonuç olarak ultinizi kullanarak rakibi yemlemiş oldunuz ve kolay bir kill aldınız. Aynı zamanda Valorant Sova için hazırladığımız rehberi de inceleyebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=QKOfaxAPtc0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here