Riot İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır? Valorant Güncel Sorunlar!

5
254
Riot İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır

Selam değerli oyun severler. Yakın zamanda meydana gelen Valorant hata kodları için kolları sıvadık. Oyuncuların aldığı birtakım hata kodları var. Forum ve ilgili mecralarda bir sürü çözüm yöntemi dolanıyor. Sizler için bu kodların çözümünü araştırdık ve derledik. Alternatif çözümler ve Riot istemcisi nasıl yeniden başlatılır konularına açıklık getirdik. Bu hata kodların genel sebebi ve çözümlerine gelin birlikte bakalım.

Riot İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır

Ekim 2019’da Project A kod adıyla tanıtılan Valorant, 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı. Valorant çıkmasından itibaren sürekli gelişim içerisindedir. Oyuna gelen yeni güncellemeler, yeni ajanlar ve yeni skinleri ile oyuncularının ilgisini toplamakta başarılı bir yapım. Bunun yanında espor sahnesine adım atmış olan Valorant, dünya çapında yaptığı turnuvalar ile her geçen gün yeni oyuncular ile buluşuyor.

Riot İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır Hata kodları nedir

Geçtiğimiz günlerde oyuncular Valorant tarafından birçok hata kodu almakta. Peki bu hata kodları neden çıkar? Ne yapmam gerek diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu hata kodlarının genellikle kolay ve etkili çözümü Riot istemcisini yeniden başlatmaktan geçiyor. Aşağıda oyunda kaşınıza çıkabilecek bazı hata kodlarını derledik:

Bu hata kodlarından herhangi birini aldıysanız yapmanız gereken çok basit. Valorant destek sayfasının da paylaştığı üzere yapmanız gereken Riot İstemcisini yeniden başlatmak. Hepsi bu.

Riot İstemcisini Yeniden Başlatmak ve Alternatif Çözümler

İstemciyi yeniden başlatmak oldukça kolay. Maddeleri sırasıyla yapmanız yeterli.

 • CTRL+ALT+DEL ile öncelikle görev yöneticisini açıyoruz.
 • Valorant’a gelin ve ”Görevi Sonlandır” a tıklayın.
 • Ve Riot İstemcisini tekrar açınız.

Genel olarak bu şekilde İstemcinizi yeniden başlatabilirsiniz. Bu bazen etkili olmayabilir. Bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarınızı yeniden başlatıp sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Yine de işe yaramazsa DNS ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Windows tuşuna bas.
 • Denetim masasına girin.
 • ”Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne” girin.
 • Açılan panelde sol tarafta ”Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” seçeneğini girin.
 • Açılan ekranda kullandığın bağlantılar olacaktır. Kullandığına çift tıklayıp ”Özellikler” kısmına girin.
 • İnternet Protokolü sürüm 4’ü seçip tekrar “Özellikler” seçeneğini girin.
 • Açılan panelden DNS sunucu adresi olarak; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullan.

Bu yollar ile çözüme ulaşabilirsiniz. Umarım yararlı olmuştur. Ayrıca Valorant Vanguard Nasıl Kaldırılır? yazımıza da buradan bakabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

5 YORUMLAR

  • Selamlar Hikmet,
   Riot İstemcisini yeniden başlatmak sorunu çözmediyse DNS sunucu adresini değiştirmeyi deneyebilirsin. Ayrıca internet modeminde ve kablolarda bir problem olmadığından emin olursan sorunu çözeceğini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here