Valorant İstemci Hatası Nasıl Çözülür? Güncel 2020!

0
168
Valorant İstemci Hatası

Valorant istemci hatası hakkında bir çok soru soruluyordu. Son zamanlarda Riot firmasının yaptığı güncellemeler ile oyun içerisinde bozulmalar meydana geldi. Bizde bu konular hakkında birçok yazı yazdık isterseniz onlara da bakabilirsiniz alt kısma ekleyeceğim. Biz ise bu yazıda istemci hatasına bir son vermeye çalışacağız.

Valorant İstemci Hatası Nedir?

Genel anlamda yakın zamanda çıkmış bir oyun oynamasından dolayı bazı bugları bulunuyordu zaman içerisinde bu tarz küçük hataları giderdiler. Tabi bu güncelleme ile gelen bu düzenlemeler kalıcı olarak bir çözüm sağlıyor ama bizim size anlatacağımız bu çözümler geçici olarak bir çözüm sağlayacak oyun açılırken hata vermesini engelleyecek. Karşınıza gelen uyarı ve oyun açılma hatasını almayacaksınız.

Valorant istemci hatası
Valorant istemci hatası

Çözümü

Oyunu komple yeniden kapatıp açmanız gerekecek ama normal olarak değil. Çünkü her şeyin kapanması için görev yöneticisi üzerinden ayrıntılar kısmına girip komple Riot Vanguard ve Valorant işlemlerini sonlandırıp bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bu şekilde olmadıysa diğer çözüm yoluna bakın.

Alternatif Çözüm Yolu

Riot ayarlarına girip dosya bütünlüğünü doğrulamayı ya da oyunu silip sıfırdan kurmayı deneyebilirsiniz. Ancak DNS ayarlarınızı değiştirmekte farklı bir çözüm olabilir. Ayrıca Riot istemcisini nasıl yeniden başlatacağınız hakkında olan yazımıza bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here